Sky Pest Control, bir Raptor Nezaket Kuş Kontrolü

ÜÇ gün bir hafta, Mowgli ve Melvin adlı şahinler bir çift yapay bir göletin kenarında konuşlanmış olan Water Garden , Santa Monica, Kaliforniya, ABD’de bir ofis parkı.

olarak bilinen kuşlar, Harris’in şahin , beyaz uçlu kuyrukları ve neon turuncu pençeleri ile görkemli yaratıklardır.Onlar kendi tünemiş dinlenme kolay şekilde alıyor gibi görünebilir. Ama onlar gölet ve çevresi aksi dışkıları ve bakteri geride bırakacaktı deniz martı, güvercinler ve kargalar yüzlerce serbest kalır emin, iş aslında konum.

“Ben burada çalışmaya başladı önce, deniz martı, aslında burada yaşayan bir sorun vardı,” dedi Nricco Iseppi , bir ana falconer ve bağımsız yüklenici Airstrike Kuş Kontrol, San Luis Obispo, Kaliforniya yakınlarında bir kuş azaltma iş. “Onlar olurdu çatı üst ve, öğle vakti gelip, onlar yiyecek çalmaya çalışan tablolar etrafında trolling olurdum. Yani ben yaptım ilk şey onlara şahinler set oldu. ”

Aşağıya iniyor ve örneğin, su dışarı martı korkutuyorsun, ya da sadece kendi çevresinde uçan – – Hawks yıldırma taktikleri dört ay sonra, diğer kümes tüm bulguları kayboldu.Peki, neredeyse. Sayın Iseppi o onları kalmak için izin verdiğini vurguladı olsa tavuklarında bir aile, kalır.

“Onlar bir lisansa sahip,” diye espri yaptı.

Birçok iş çözümleri uygulamaları veya diğer yazılım şeklinde gelmek gibi görünüyor bir anda, Airstrike Kuş Kontrolü potansiyel müşterilere doğancılık antik spor teşvik etmektedir.

Olarak bilinen “kralların sporu,” doğancılık Ortaçağ Avrupa’sında geri 2.000 M.Ö. tarihi düşünülmektedir, şahin avcılar ile popüler oldu ve aristokrasi arasında bir statü sembolü olarak görev yaptı.

Şimdi, bir kez kralın bilek bir blueberry yetiştiricisi aç sığırcık savuşturmak yardımcı olabilir süslemekte olabilir, bir şahin veya bir depolama sahibi deniz martı bir kuşatma ile uğraşmak.

Her Airstrike Kuş Kontrol ataması için, bir ana falconer şahinler veya şahin birini kullanarak sorunu kuşları korkutup kaçırmak için konuşlanmıştır. Hawks küçük alanlar için daha iyidir; yüksek irtifada uçan şahin, üzüm bağları gibi, büyük alanlar için daha uygundur.

Su Garden’da son sabahı, görünürde hiçbir deniz martı ya da kargalar ile, Mowgli, bir deri halhal bağlı bir tasma onun levrek gergin ve onun vizyonunu sınırlamak için bir başlık giymişti.

, Sürecin nasıl işlediğini Sayın Iseppi zincirlenmemiş Mowgli göstermek ve onun başlığını kaldırıldı. Kuş hemen havalandı ve yakındaki bir ağacın bir dalı indi. (Istenmeyen bir kuş var olsaydı, browbeating başlamış olurdu.) Bir kaç dakika sonra, Sayın Iseppi bir düdük keskin, kısa not patladı ve Mowgli Sayın Iseppi en eldivenli kol geri uçtu.

Şahinler, aslında kuşları devam ediyor, onlar olabilir “saldırgan,” Sayın Iseppi dedi.Şahinler programının bir parçası olarak öldürmek anlamına gelmez bile bir süre sonra kuş yanlışlıkla, ölebilir, dedi.

“Programın amacı, biz hazing diyoruz,” Brad Felger, Airstrike Kuş Kontrol eş sahibi dedi.”Onları korkutucu konum, onları korkutuyorsun, bu yüzden orada olmak istemiyorum.”

Programın ilk, yoğun bir parçası sırasında, Falconers ve kuşlar iş yerinde haftada yedi gün vardır. Sorun kontrol altında kez, onlar kendi zamanlama geri ölçekli. Çalışma mevsimsel ya da yıl boyunca olabilir. uygulama, özellikle çiftçilerin ve geçimleri bitkileri sürdürülmesine bağlıdır şarap yetiştiricileri arasında, üzerinde yakalıyor, Sayın Felger dedi.

“Tutumlar çok değişti,” dedi; pik sezon boyunca o San Diego Seattle West Coast boyunca 20 kadar iş vardır. O şirket müşterilerine ücretleri ancak Falconers hizmetleri için bir gün yüzlerce dolar aldı ne dedi ifşa etmem. “Bu, diyerek bendim önce ‘Evet, o inşaat.” Ve onlar ‘Gerçekten mi?’, Söylüyorsun Onlara bir kullanılmış araba ya da bir şey satmaya çalışıyordu gibi onlar bana bakıyordu, “diye ekliyor.

doğancılık kullanımı rahatsız kuşlar arazi için yapmak çıkıntıları uygulanan gürültü toplar ve ağ sistemleri gibi ürünlerin yanı sıra kovucular bir alternatif.

Chris Siems, Kaliforniya satış müdürü Wilson Orchard ve Bağ Arz örgü ve diğer kuş caydırıcı satıyor, sen sadece çok saatlerce havada kuşlar tutabilir çünkü “şahin veya şahinler kullanarak 24-7 çözüm, olmadığını söyledi Bir gün. ”

“Böyle bir çizerek şahin görünce dağıtmak sığırcık gibi kuşlar, bazı türlerine karşı etkili” dedi. “Ama diğerleri, ispinoz gibi, sadece asma gölgelik derinliklerine yuva ve yeme tutmak.”

Sayın Felger O Balık ve Oyun Kaliforniya Bölümü lisanslı Falconers için izin kuşları kontrol etmek için bir yol olarak belirli yırtıcı kuşların kullanmaya çıkarmaya başladı 2003, onun şirket oluşturmak için ilham kaynağı oldu 1982 yılından bu yana bir ana falconer olmuştur.

Sayın Felger’ın şirketin konumu, Orta Kaliforniya şarap zengin şeridi içinde, onun hizmet kelime şarap imalathaneleri arasında yayılan başladı onun iş, take off yardımcı oldu. Kuş kontrolü sürdürülebilir yaklaşımlar ilgi arttı gibi son yıllarda, Su Garden’da olduğu gibi işler ortaya çıkmıştır.

“Daha ne olduğunu hakkında bilgi sahibi olmak, ve nasıl çalıştığını, etik mantıklı,” aynı zamanda kendi kuş azaltma iş var Sayın Iseppi, dedi. O Su Garden’ın çim bağdaş kurmuş oturuyordu iş günü bitince Malibu onunla eve gitmek istiyorum Mowgli ve Melvin, birkaç metre. (Mowgli, bir “The Jungle Book” karakteri olarak adlandırılır.)

Değil Herkes hemen kendisinin ve kuşlar ne yaptığını anlar.

“Ben güçlü bir CEO’nun statü sembolleri sonra seyir düşündüm bir kadın vardı, o gülümseyerek dedi. “O bir şahin bebek bakıcısı olduğunu düşündüm.”

TIKLA ARA