Ana sayfa » Mersin Alman Hamam Böceği ilaçlama – 0532 132 91 97

Mersin Alman Hamam Böceği ilaçlama – 0532 132 91 97

Alman Hamam Böceği ilaçlama

 0532 132 91 97

Alman hamam böceği, dünya çapında yaşayan bir türdür. Yetişkinler, başlarının hemen arkasında pronotum üzerinde bulunan ve 13-16 mm uzunluğunda büyüyen iki siyah yatay şerit ile açık kahverengi veya ten rengi ile kolayca tanınırlar. Çok daha küçük genç ya da nimfler, karanlıktır, neredeyse siyahtır, başın arkasındaki siyah çizgiler de vardır.

Alman Hamam böcekleri Uçuyor mu?

Yetişkin Alman hamam böcekleri kanatlara sahipken nadiren uçarlar, genel olarak yürümeyi tercih ederler.

Davranış, Diyet ve Alışkanlıklar

Tropikal ortamlarda açık havada yaşama kabiliyetine rağmen, Alman hamam böceği, en yaygın olarak sıcak ve daha nemli alanlar tercih edilerek, kapalı alanda bulunur. Evlerde bu böcekler tipik olarak mutfaklarda ve banyolarda bulunur, ancak yiyecek ve nem varsa kullanılabilir bir evin diğer alanlarına da taşıyabilirsiniz.

Alman Hamam böcekleri Nasıl Ortaya Çıkar?

Çoğu durumda, Alman hamam böceği çanta, kutu veya karton kutu eve getirildiğinde bulunan ortama yerleşmeye çalışırlar. Hatta kullanılmış aletlerle getirilebilirler(Bulaşık makinası, mikro dalga, fırın, küçük ev aletleri vb.). Çok odalı apartmanlarda, Alman hamam böceği, ortak sıhhi tesisat ve boruları bir yol olarak kullanarak meskenler arasında kolaylıkla hareket edebilir.

Ne yiyorlar?

Alman hamam böcekleri, diş macunu, sabun ve kitap bağları dahil olmak üzere, mevcut yiyecek kaynaklarının çoğundan besleme kapasitesine sahip olan atıcılardır. Bu zararlıları, bir gece boyunca lavaboda bırakılan kirli bulaşıkların üzerinde temizleme veya besleme sırasında izlenmiştir. Kırıntıları bulundukları ortamlara kaçırarak beslenebilirler. En ufak miktarda gıdaların mevcudiyetinden faydalanma yetenekleri ile bilinirler.

Üreme Şekilleri ;

Alman hamam böcekleri hızlı çoğaltma yetenekleri ile bilinirler. Dişi Alman hamam böceği sadece bir kez yumurta üretimi için çiftleşirler. Çiftleştikten sonra ve normal koşullar altında, yaşamları boyunca ortalama 4-6 yumurta örneği üretecekler, her yumurta örneği veya ootheca, yaklaşık 30-40 yumurta ihtiva edecekler. Bu yumurta davası, daha sonra, kuluçka işleminden 1 ila 2 gün öncesine kadar dişi tarafından taşınır. Koşullara bağlı olarak, gelişim için ortalama süre, yumurtadan yetişkine, ortalama 54 gün ile 215 gün arasındadır ve ortalama yaklaşık 100 gün olabilir. Yetişkinler olarak, Alman hamam böceği, 100 ila 200 gün arasında herhangi bir yerde hayatta kalabilir.

Alman Hamam böceği Hastalıkları Belirtileri;

 Alman hamam böceği pislikleri tezgahlarda veya çekmecelerde bırakılan küçük, karanlık, “biber benzeri” malzeme gibi görünebilir. Dışkı boyaması, oda köşelerinde, kapıların tepelerinde veya küçük çatlaklar ve duvarlara açılan deliklerin arasında biraz yükselen bazı koyu lekeler veya lekeler gibi görülebilir.

 

Koku;

Alman hamamböceklerinin de bir takım kokulu bileşikler salgıladığı bilinmektedir. Topluluklar çok sayıda bulunursa, hafif bir bulgu veya bazılarının “küf” kokusu olarak bildirdikleri olabilir.

 

 

Yumurta Kapsülleri;

Alman hamam böceği dişileri, yumurta örneğini, yumurtalar genellikle görünmeyen, sıcak, nemli bölgelere bırakırlar. Mutfak tezgahları altı, mutfak çekmeceleri altı ve içi, bulaşık makinesi, mikro dalga fırını, ocak, mutfak dolabı menteşeleri gibi alanlarda sıkça rastlanabilir. Ölen Alman hamam böcekleri vücutlarında ki yumurtaları öldükleri ortama bırakırlar. İlaçlama uygulamasından sonra ölen hamam böceklerinin temizlenmesi gerekmektedir.

Alman hamam böceği, yüksek nem ve sıcaklık bölgelerinde sık sık bulunmaktadır.  Yapıların zararlıları olarak bilinirler. Küçük boyları sayesinde , insanların bulundukları ortamda daha rahat bir şekilde saklanmalarına izin verir ve insan yaşam alanlarını sağlık açısından ciddi derecede rahatsız edebilirler. Bu nedenlerden dolayı, Alman hamam böceği popülasyonları hızla büyümekte ve genellikle profesyonel tedaviye ihtiyaç duymadan kurtulmak zor olabilir.

 

Alman Hamam Böceği ilaçlaması fiyatları ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.