Alzheimer’in besin maddesi, klinik araştırmada duruyor

Alzheimer'in besin maddesi, klinik araştırmada duruyor

Alzheimer’in besin maddesi, klinik araştırmada duruyor

Uzmanlara göre, İngiltere’de erken Alzheimer hastalarına “yardımcı” olması için çevrimiçi olarak beslenen bir besin maddesinin gerçekten hastalığı yavaşlattığına dair iyi bir kanıt bulunmamaktadır.

Souvenaid’i alan hastalarda yapılan son deneme sonuçları hafızayı ve düşünceyi korur bulamadı.

Yazarlar, Lancet Nörolojisinde , ürünün umutlandığında çalışıp çalışamayacağını göstermek için daha büyük çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu söylüyor .

Ve tüketiciler, şişe başına 3.49 sterlin “bir tedavi değil” olduğunu bilmeliler.

Üretici Nutricia, içeceğinin yalnızca bir doktor, uzman hemşire veya eczacının talimatı altında alınması gerektiğini söylüyor.

Içki ne

Hediyelik çilek veya vanilya lezzetiyle gelir ve yağ asitleri, vitaminler ve diğer besin öğelerini içerir.

Günde bir kez alınan fikir, sağladığı besin öğelerinin artırılması, demans belirtilerinin en erken belirtileri olan insanlarda Alzheimer’i tutmaya yardımcı olacaktır.

Fakat en son iki aşamalı klinik araştırma sonuçları bunu kanıtlamıyor. Alzheimer’in besin maddesi

Duruşmanın neyi bulduğu

Çalışma, çok erken Alzheimer veya hafif kognitif bozukluğu olan 311 hasta içeriyordu. Hepsine bir içki içmesi istendi, ancak yarısına yalnızca Hediyelik eşya verildi – diğer yarısı hiçbir katkı maddesi almayan biri aldı.

İki yıl katıldıktan sonra hastalar demans progresyonu açısından çeşitli hafıza ve bilişsel testlerle ölçülen iki grup arasında bir farklılık olup olmadığını görmek için yeniden değerlendirildi.

Araştırmanın öne sürdüğü beyanatta Anne Çocuk grubundaki hastaların beyin bakımından biraz daha az küçülmesi olmasına rağmen, tedavinin avantaj sağladığı görülmüyordu, çünkü belleği kontrol altına alan beyin bölgelerindeki küçülme demansın kötüleşmesiyle görülüyor.

Ancak uzmanlar tedbirli davranmaya devam ediyor. Alzheimer’in besin maddesi

Edinburgh Üniversitesi’nde demans uzmanı Prof Tara Spires-Jones şunları söyledi: “Beyin yapısının ve fonksiyonunun diğer testlerinin bazıları umut vericiydi, ancak genel olarak bu çalışma, beslenmede belirli bir değişikliğin, Alzheimer’lı insanlar, hatta erken aşamalarında.

“Egzersiz ve sağlıklı bir diyet içeren sağlıklı bir yaşam biçiminin demans gelişme riskini azaltmaya yardımcı olabileceğine dair güçlü kanıtlar var, ancak bir kez beyin hasarına başlandığında, bir diyet müdahalesinin hastalığı durdurması pek mümkün değildir.”

Bristol Üniversitesi’nden Dr. Elizabeth Coulthard’ın bir diğer uzmanı, insanların henüz kanıtlanmamış bir şey almadan önce dikkatlice düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Alzheimer’s Research UK’lı Dr. David Reynolds şunları tavsiye etti: “İnsanlar hafızasından endişe ediyorsa veya Hediyelik eşyalarını almayı ve diyetlerini yerine getirmeyi düşünüyorlarsa, bunu doktorlarıyla konuşmaları önemlidir.”

Nutricia’dan bir sözcüsü şöyle dedi: “Bunun, Hediyelik eşya için kanıt gövdesine eklenmesinden memnunuz ve devam eden ve ilerideki klinik araştırmalara devam etmekten memnunuz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA