İş yerinde stres atmanın yolundaki ilk adım bu konuda konuşmaktır.

 iş yerinde stres atmanın yolundaki ilk adım bu konuda konuşmaktır.

iş yerinde stres atmanın yolundaki ilk adım bu konuda konuşmaktır.

İyi bir patron, bir meslektaşınızın davranışındaki değişiklikleri gözlemlediğinde (mesela, geri çekilmek, daha az belirleyici veya unutkan olmak gibi) meslektaşlarının konuşmasını kolaylaştıran birkaç açık soruyu bulmaya çalışmalıdır

Q İşyerindeki stres, İşyerinde Verilen Habere ilişkin raporda ve yakın geçmişteki Ulusal Stres Bilinçlendirme Gününde yayınlanarak sıcak bir konu gibi görünüyor – bir Timpson stres işyerinde nasıl yönetilir? Kendim gibi şirket sahipleri için herhangi bir tavsiye mi var?

A Yüzeye çıkan en büyük gizli işyeri sorunlarından birini görmek çok güzel. iş

Lord Dennis Stevenson ve Paul Farmer’ın yazdığı “İş Başında Verilenler” raporunda, işyerindeki 15 kişinin mevcut bir zihinsel sağlık durumunun belirtileri olduğunu ve bunun sonucunda her yıl yaklaşık 300.000 kişiye işini kaybederken, ekonomiye 99 milyar pound .

Tehlike şu ki, bu raporun 26 Ekim’de piyasaya çıkması için bir soundbite-headline haberi, ancak unutulmuş günler sonra.

Stres ve zihinsel sağlık, iş yerinde önemli sayıda insan için gerçek sorunlardır, ki bu, kendi sorunlarımla ilk karşılaştığımızda, 40 yıldan daha önce keşfettiğim bir şeydir. iş

Gündüzleri mide bulantısı ile sefil veya gergin hissetme, günün her saati gibi heyecanlı hissetmek için her sabah uyanmak eğlenceli değil. iş

Sorunsuz dünyada yaşayarak, sonsuza kadar önemsiz sorunlarla endişe ederek, geçicileri kıskançlıkla izleyerek, aklındaki şeyleri sonsuza dek çeviriyorsunuz. iş

W Ben rahmetli eşi Alex söylemeden önce ilk başıma tavuk, bu hafta sürdü. Ancak tabii ki zaten biliyordu, beni doktorumuza götürdü, kim bana birkaç hap vermeli ve sabırlı olmalı. Ben asla iyileşemeyeceğimi düşündüğümde, bir sabah uyandım, gerginlik gitti – hayat harika bir normale geri döndü.

Ancak bu, sonsuza kadar mutlu yaşamanız anlamına gelmez; Strese yatkınsanız, muhtemelen geri gelecek ve bazen sizi gerçekten çok hasta ediyor. Neyse ki, o muhteşem günün gelmesinden ve benim olumlu benim dönüşünden önce birkaç aydan daha fazlasını beklemek zorunda kalmadım.

Ben t ı benzer bir sorunu olan arkadaşlarına yardım gelebilecek en iyi yollarından biri ben birkaç şekilde yaptık kendi deneyimleri hakkında konuşmak olduğunu anlamam biraz zaman aldı. İş kitaplarımın çoğunda stres üzerine bir bölüm var, bu liderlik dersim içeriyor ve şu an yaptığım gibi medyada değindim. iş

Her ne kadar kişisel tecrübem olduğu için kullanışlı olmasına rağmen, tüm yöneticilerimizin anlaması gereken bir şey. İşyerimizde patronlar emir vermezler; Ekip üyeleri için işi kolaylaştırmak için oradalar. Anlaştıkları pek çok durumun işle ilgisi yoktur. Yardımın çoğu akıl hocası olmak ve stres de dahil olmak üzere kişisel sorunları dinlemektir.

Ey ur yönetim kursları iyi bir dinleyici olarak yardım konusunda rehberlik veren ve arkadaşları gerekli desteği alabileceğiniz bilerek ölüm, bağımlılık, borç ve ruh sağlığı dahil olmak üzere kişisel zorluklar, geniş bir yelpazede oturumları içerir.

Ayrıca yöneticilerimizin zihinsel sağlık konularına muhtemelen diğerlerinden daha fazla eğilimli olduğunun bilincinde olarak, iş yerleri / yaşam dengesi hakkında patronlarımızla görüşüyoruz.

Hiçbir iş mükemmel bir cevap üretemez. Zihinsel sağlık sorunlu birine yardım edebilmek için, orada olduğunu bilmelisin. Stresle ilişkili damgalanmaların çoğunu alan şu andaki anlayışa rağmen, meslektaşları hala bir sorunlarının olduğunu itiraf etmeye gönülsüz davranıyorlar.

İyi bir patron, bir meslektaşının davranışındaki değişiklikleri gözlemlediğinde (mesela, geri çekilmek, daha az belirleyici veya unutkan olmak gibi) meslektaşlarının konuşmasını kolaylaştıracak birkaç açık soruyu bulmaya çalışmalıdır.

Hepimizin zihinsel sağlık sorunlarıyla, aynı zamanda grip virüsü ya da kırık bir kol gibi herkesin fiziksel sağlık sorunları var. Bazı insanlar, durumlarının işe müdahale edebileceği şanssızdır, ancak kariyer tehdidi altında olmamalıdır.

İyileşme yolundaki ilk adım, kişinin kendi sorunlarından bahsetmesi ve ahlaki ve pratik destek veren meslektaşları tarafından çevrilmesidir. Büyük ve küçük işletmeler, büyük bir iyilik yapabilecek türden bir iyilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA