Ana sayfa » Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

COVİD 19 (KORONA VİRÜS) DEZENFEKSİYONU YAPIYORUZ.

SGS DEZENFEKSİYON olarak bulunduğunuz ortamda bulunan gözle görünmeyen bütün zararlı canlıların yok olmasını sağlamaktır. Genel anlamda hastalık riski taşıyan durumlarda dezenfeksiyon işlemi oldukça önemlidir. İş yerleri ve ortak kullanım alanlarında virüslerin ve mikropların diğer kişilere bulaşmasını önlemek adına bu dezenfeksiyon işlemi uygulanmaktadır.

Covid19 Corona gibi yüksek risk taşıyan virüslere karşı dezenfeksiyon uygulaması sunmaktayız.

Kendi sağlığına ve diğer insanların sağlığına önem veren kurum ve kuruluşlar bu uygulamsını düzenli olarak yaptırması durumunda ciddi sağlık sorunları yüzünden aksama yaşamamaktadır.

Uygulaması yapılabilecek alanlar;


 • Hastane Dezenfeksiyonu
 • Kreş Dezenfeksiyonu
 • Okul Dezenfeksiyonu
 • İş yerleri Dezenfeksiyonu
 • Dershane Dezenfeksiyonu
 • Hasta bakımı yapılan evler Dezenfeksiyonu
 • Otel Dezenfeksiyonu
 • Evcil hayvan beslenen alan Dezenfeksiyonu
 • Alışveriş Merkezleri Dezenfeksiyonu
 • Otobüsler vb. Dezenfeksiyonu

Kullandığımız dezenfektanlar kokusuz ve lekesizdir. Doğada kısa zamanda çözünebildiğinden kalıntı yapmaz. Ortamda bulunan hiçbir şeye zarar vermez. İnsan sağlığına zararı yoktur. Uygulaması kısa zamanda yapılır kesin sonuç alınır. Tüm yüzeylerde kolaylıkla uygulanır. Bulunduğunuz ortamı terk etmeden uygulama yapılmaktadır.

Dezenfeksiyon: Cansız maddeler üzerinde bulunan patojen mikroorganizmaların yok edilmesi işlemidir. Bu işlem, bakteri sporlarına etkisizdir. Dezenfeksiyon için fiziksel veya kimyasal yöntemler kullanılır. Yapılan işleminin başarılı olup olmamasında çok sayıda faktör rol oynar: Maddenin işlem öncesinde temizlenmesi, mikrobiyal kontaminasyonun türü ve miktarı, sıcaklık, pH, dezenfeksiyon için kullanılan kimyasalın konsantrasyonu ve işlemin süresi gibi.

Dezenfektan: Cansız maddelerdeki patojen mikroorganizmaların üremelerini durdurmak ya da öldürmek amacıyla kullanılan kimyasal maddelerdir. İdeal bir dezenfektanda bulunması gereken özellikler şunlardır.

 1. Nötral pH’da suda çözünebilen bir ajan olmalıdır.
 2. Renksiz ve kokusuz olmalıdır.
 3. Stabil olmalı, herhangi bir pH’da aktif olabilmelidir.
 4. Tüm mikroorganizmalar üzerinde hızlı ve öldürücü etki sağlayabilmelidir.
 5. Toksik olmamalıdır.
 6. Uygulanacağı eşyalara zarar vermemelidir.
 7. Ortamda bulunan organik maddeler aktivitesini etkilememelidir.
 8. Ucuz ve kullanımı kolay olmalıdır.

Bir dezenfektan maddenin etkin olabilmesi için en önemli koşullar, kullanılması gereken yoğunluğun ve etki süresinin iyi bilinmesidir. Ayrıca, bu maddelerin sulandırılmış halde çok uzun süre bekletildiğinde etkinliğinin azalacağı da unutulmamalıdır. Dezenfektanların temizlik amacıyla kullanılması, direnç gelişimi ve yüksek maliyet sorunlarını beraberinde getirir.

Dezenfektanları etkin oldukları mikroorganizma türlerine göre yüksek, orta ya da düşük düzeyde dezenfeksiyon sağlarlar.

Dezenfeksiyon fiyatları için bizimle iletişime geçin…