Mersin Kalorifer Böceği İlaçlama – 0532 132 91 97

Kalorifer Böceği İlaçlama

 0532 132 91 97

Kalorifer böceği sıcak ortamı seven, yaşaması için gerekli besini sağlayan ortamlarda kolayca üreyerek çoğalan ve kısa sürede ortamı istila eden bir hamam böceği türüdür. Kalorifer böcekleri her türlü ortamda yaşayabilselerde genellikle sıcak ortamları tercih ederler. Kapalı alanlarda görülen kalorifer böcekleri insan hayatını olumsuz etkilediği için ilaçlanarak kontrol altına alınmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama firmalarının profesyonel bir mücadele ile kontrol altına aldıkları bu canlılarla bireysel mücadele yapılamaz. Bireysel olarak yapılan bazı uygulamalar ve kullanılan ilaçların bu canlılar üzerinde etkili olmaması, sayılarının artmasına ve ortamı daha çok istila etmelerine neden olur, bu nedenle kalorifer böceği mücadelesi profesyonel yöntemlerle yapılmaladır.

Kalorifer böceği yumurtası üremesi

 

Kolorifer Böceği Yumurtası (Alman Hamam Böceği Yumurtası)

Bulaşık makinesi içi  Kolorifer  Böceği (Alman Hamam Böceği)

Kalorifer böceklerinin üreme ve hareket kabiliyetleri oldukça gelişmiştir. Yumurtlayarak çoğalan bu canlıların dişisi her yumurtlama döneminde çok sayıda  yumurta bırakabildiği için bulundukları mekanda sayıları hızla artar. Ev ve işyerlerinde, daha çok bodrum, çatı, depo, mutfak, bulaşık makineleri, fırınlar, mikro dalga fırınları, buzdolabı gibi karanlık, nemli ve sıcak yerleri kendilerine yuva seçen bu canlılar, ev ve ofislerin insanların yaşam alanlarına yürüyerek ve uçarak gelirler. Açık kapı ve pencereler, havalandırma boşlukları, kanalizasyon boruları, eve gelen eşyalar bu canlıların eve giriş için en çok tercih ettiği yollardır. Ev içinde en çok mutfak ve banyoda göze çarpan bu canlılar, önlem alınmadığında kısa sürede her yerde karşınıza çıkmaya başlar.

Kalorifer böcekleri hastalık yapıcı birçok mikrop ve organizmayı bünyesinde barındırır. Evlerde ve işyerlerinde yiyeceklere ve gezdikleri her yere salya ve dışkıları ile bu mikropları bulaştıran böcekler, yiyecek maddelerinin bozulmasına ve insanlara birçok hastalığın bulaşmasına neden oldukları için mutlaka ilaçlanarak yok edilmelidir.

Yumurta içindeki kalorifer böcekleri ilaçtan etkilenmeyecekleri için canlı olarak doğarlar. Bu nedenle yumurtadan çıkacak yeni yavrular için en etkil yöntem sıvı + jel uygulamasıdır. Yumurtadan çıkan kalorifer böceği direkt jel ilacı yiyeceğinden büyümeden ve üremeden yok olacaktır.

Kalorifer böceğinin 15 ay kadar yaşıyor olması bu canlıların ne kadar güçlü bir bünyeye sahip olduklarını gösterir. İlaçlamanın etkili olması için periyodik aralıklarla haşere kontrolü yapılmasıgerekmektedir.

Bu canlıların yok edilmesi için doğru yöntem tabi ki profesyonel ilaçlama uygulamasıdır. SGS Böcek İlaçlama Profesyonel ekip ve ekipmanar ile sizlere hizmt vermektedir. 32 91 97

Kalorifer böceği ilaçlama fiyatları için lütfen bizimle İletişime geçiniz.

TIKLA ARA