Özel K, bir Halüsinojen, Depresyon bir tedavi olarak Umutlar ve Kaygıları Artırdı

Bu yıllarda depresyon için en heyecan verici yeni bir tedavi ya ya da yanlış ülke çapında klinikler artan sayıda umutsuz hastalara reçete ediliyor bir halüsinojenik kulüp ilaçtır.

Sokak dilinde, ya da özel K – O ketamin denir.

On yıllardır bir anestezik olarak kullanılmış olsa da, Yale, Sina Dağı’ndan ve Ruh Sağlığı Ulusal Enstitüsü gibi prestijli tıp merkezlerinde küçük çalışmalar Prozac ya da Lexapro gibi yaygın olarak kullanılan geleneksel antidepresanlar yardımcı değil birçok kişide depresyon rahatlatmak önermek .

Ve depresyon oldukça tipik bir geleneksel antidepresan için gerekli haftadan fazla, saat içinde eriyip görünüyor.

Ancak bazı psikiyatristler ilaç klinik çalışmaların dışında kullanıma hazır olması için yeterli çalışma yapılmamıştır söylüyorlar, ve onlar klinikler birçok kez tekrar edilmelidir oturumları için yüzlerce dolar şarj, ketamin tedaviler sunmak için fışkıran olduğunu alarma edilir.

“Biz bu uzun vadeli yan etkileri ne bilmiyorum,” Dr Anthony J. Rothschild, Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri profesörü söyledi.

Fotoğraf

Bazı psikiyatristler ilaç klinik çalışmaların dışında kullanıma hazır olması için yeterli çalışma yapılmamıştır söylüyorlar.KrediNew York Times için Sandy Huffaker

İlaç firmaları sık sık dışarı beden deneyimleri olarak açıklanan yan etkiler, ketamin gibi ama olmadan çalışmaz ilaçları geliştirerek sorunu çözmek istiyoruz.

Salı günü, bir de tıp konferansında Phoenix olarak adlandırılan özel bir şirkettir Naurexonun uyuşturucu yaklaşık 400 hastayı kapsayan bir midstage deneme böyle psikotik yan etkilere neden olduğunu bildirdi. GLYX-13 olarak adlandırılan bir ilaç, test yaklaşık yarısı hastalarda depresyon azaltmanın belirtileri gösterdi.

“Kesinlikle etkisi ve dayanıklılık açısından depresyon uzayda en umut verici bileşik var,” Harry M. Tracy, psikiyatri için ilaç geliştirme şirketleri takip bülteni NeuroPerspective, yayıncı söyledi.

Evanston, Ill merkezli Naurex., Son zamanlarda 80.000.000 $ kaldırdı ve 2019 yılında Gıda ve İlaç İdaresi onay alma umutları ile GLYX-13 gelecek yıl güvenliğini ve etkinliğini doğrulamak için bir Faz 3 deneme başlayacak, Norbert G. dedi Riedel, CEO’su.

GLYX-13, her hafta veya iki haftada bir damar içi enjeksiyon ile verilir.Naurex da sözlü olarak alınabilir bir sürümü üzerinde çalışıyor. Cerecor, Baltimore bir özel şirket, bu ay bir kez günde bir hap bir midstage çalışmanın sonuçları umuyor. Johnson & Johnson esketamine, ketamin bir türevini ihtiva eden bir burun spreyinin midstage denemeler safhasındadır.

Ama bu tür uyuşturucunun güvenliğini ve etkinliğini sağlamak zor olabilir, ve bazı girişimler başarısız oldu. Bir klinik çalışmada başarısız sonra yaklaşık bir yıl önce, AstraZeneca deneysel bir ilaç düştü.

Bazı doktorlar ve hastalar ilaç endüstrisi için bekleyen değil. Ketamin uzun anestezi için onaylanmış Çünkü, doktorlar depresyon tedavisinde endikasyon dışı kullanmak için izin verilir. Klinikler Tedavi başına 1.000 $ 300 $ şarj. Sigorta nadiren maliyetini kapsar. Tarifeleri kliniği tarafından ve hasta tarafından değişir, ancak bazı hastalar iki ay, ilk başta, sonra her iki haftada birkaç günde tedavi edilir.

Eleştirmenler ciddi depresif hastaların yeterli deneysel tedavinin riskleri tartmak için çok umutsuz olabileceğini söylüyorlar.

“Biz özellikle savunmasız bir nüfusu bahsediyoruz,” yazarlarından biriydi Dominic A. Sisti, Pennsylvania Üniversitesi’nde tıp etiği bir doçent, dedi son yorumu klinikleri hakkında bir dergi ifade endişe.

O ve diğer eleştirmenler bazı klinikler ketamin aşina ama genel psikiyatrik tedavi vermeyin anestezist tarafından işletilen olduğunu söylüyorlar.Diğerleri deneyim ilacı olmayabilir psikiyatristler tarafından işletilmektedir.

Psychoticlike etkilerinin yanı sıra, ketamin kan basıncı ve kalp hızı artırabilir. Ilaç kötüye insanlardan kanıtlar beyin fonksiyonu ve mesane problemleri bir düşüş neden olabilir gösterir.

Bazı hastalar bu riski almaya hazır olduğunu söylüyor.

“Ben ketamin kullanarak değil pahasına bakmak – Benim için bazı ölüm oldu,” Dennis Hartman, 48, Seattle bir işadamı dedi.

O iki yıl önce Ulusal Sağlık Enstitüleri ketamin klinik deneme girdiğinde şiddetli depresyon bir ömür sonra, o bir intihar tarih seçmişti söyledi. Onun depresyon kaldırdı ve o günden beri New York infüzyon için her iki ayda bir ya da öylesine bir kliniğe gitti. O başladı Ketamin Avukatlık Ağ tedavi bilinçlendirmek.

Avukatlar depresyon için kullanılan doz anestezi veya bağımlıları tarafından kullanılan daha küçük ve güvenli bir şekilde verilebilir söylüyorlar.

Fotoğraf

Dr feifel ketamin tedavi sunmak için bir kaç akademik psikiyatrist biridir.KrediNew York Times için Sandy Huffaker

Dr David feifel, California, San Diego Üniversitesi’nde psikiyatri profesörü, aslında ne bir psychedelic gezi boyunca hızlı bir şekilde tedavi sona sonra olduğunu söyledi.

“Sık sık, onlar gerçekten seviyorum,” sadece olsa diğer seçenekler tükenmiş insanlar, bir klinik çalışmada aksine, bir tedavi olarak ketamin sunmak için sadece akademik psikiyatristler biri olan Dr feifel, dedi. O ilacı teklif olmasaydı, “Ben ketamin hazır olabilir kadar başka bir on yıl kaybetmek consigning ediyorum dedi. Ben sadece o küstahça hissetmiyorum. “

Onun hastalardan biri, Maggie, onun ilk infüzyon var diye yavaş da olsa, onun iPod melodileri değiştirmek için yeterince farkında, ama olduğunu söyledi “tamamen farklı bir boyuta taşınır.” O her şeyi tamamen canlı var “dedi veya erimiş “.

gezi hızla sona erdi, ancak saat içinde, depresyon bir ömür boyu kaldırmaya başladı. “Hiç zamankinden ben böyle hissettim,” Orange County, California’da. Yaşayan Maggie, 53, dedi, ve onun tam adı nedeniyle depresyon ile ilişkili damgalanma kullanılmaması şartıyla konuştu. “Ben ertesi sabah uyandım ve ben 20 yıldır ilk kez bir antidepresan almadı.”

Ketamin savunucuları arasında ortak bir nakarat onun güvenliği hakkında sorular o genel olduğu ketamin geliştirmek için finansal teşvik var, ama onların özel ürünler için bir tehdit olarak görüyorum ilaç şirketleri, çıkan olmasıdır.

“En patent şey üreten haklı ve bir blockbuster çevirmek için ketamin çöp edelim,” Dr. Glen Z. Brooks, NY Ketamin İnfüzyonları, Manhattan’da bir kliniği çalışan bir anestezi uzmanı söyledi.

İlaç şirketi yöneticileri bu ketamin kendisi şimdiye kadar özellikle etiket dışı tedavi olarak, uzun süreli kullanım için geniş kabul kazanmak için çok sorunları var ki.

Yeni ilaçlar için bir ihtiyaç olduğu açıktır. “Depresif hastaların neredeyse yarısı mevcut ilaçlarla yeterince tedavi edilmemesi,” Sheldon H. Preskorn, Tıp-Wichita Kansas Okulu Üniversitesi’nde psikiyatri profesörü söyledi.

Son 60 yılda kullanılan hemen hemen tüm antidepresanlar temelde aynı şekilde çalışır çünkü, dedi, olduğunu. Serotonin ya da bir ya da iki diğer nörotransmiterler, beyindeki sinyalleri iletmek kimyasalların seviyelerini yükseltir.

Ketamin eylem yeni bir mekanizma temsil edecektir. Bu glutamat olarak adlandırılan başka bir nörotransmiter ile etkileşim, N-metil-D-aspartat, veya NMDA için beyindeki reseptörleri bloke ederek iş inanılmaktadır.blokaj henüz tam olarak anlaşılamamıştır değişikliklerin bir çağlayan yola çıkıyor.

“Baş için bize yardımcı sinaptik bağlantıları tekrar büyümeye görünüyor,” Dr John H. Krystal, Yale’de psikiyatri başkanı ve depresyon için ketamin çalışmada öncü dedi. O depresyon kaldırma yan etkileri bitiminden sonra meydana söyleyerek, insanlar sadece yüksek almak ve gerçek bir antidepresan etkisi karşılaşmayan herhangi bir şüpheleri reddetti.

Naurex tamamen engelleyen olmayan, farklı bir şekilde de NMDA reseptörü ile etkileşim nedeniyle ilaç yan etkileri ortadan kaldıran söyledi. Cerecor reseptörünün onun uyuşturucu blokları sadece belirli bir alt birim diyor.

Dr feifel ketamin kullanımının önündeki en büyük engel yan etkisi yoktur ancak depresyon üzerindeki etkisi çok hızlı bir şekilde kapalı giyer söyledi.

Ziyaretler arasındaki süreyi uzatmak için, bazı klinikler artık hastaların kendilerini evde enjekte veya Bileşik bir eczane tarafından hazırlanan ketamin kapsül ki ketamin sağlanmaktadır. Yani ilacı alırken yakından hastaları takip standart uygulamalardan bir hareket olduğunu.

Tekrarlanan tedaviler için ihtiyaç Lubbock, Tex., o ilk Aralık 2012’de ketamin çalıştı kadar o intihar olduğunu söyledi ve Tiffaney İsrail-Ritchey, 41, için bir sorun olmuştur “Bu benim hayatımı kurtardı,” dedi.

Ama o artık 1.000 $ 750 $ maliyeti infüzyonu, göze çünkü Ekim 2013 yılında durdurmak zorunda kaldı. O kadar eskisi gibi kötü değil ama şimdi onun depresyon geri, o, dedi.

TIKLA ARA