mersin örümcek ilaçlama
mersin örümcek ilaçlama

Mersin Örümcek ilaçlama istilalarının kontrolü, lisanslı bir haşere kontrol uzmanına bırakılmalıdır. Örümcekler çeşitlilik göstermektedir. bulunduğunuz ortama, iklime göre değişiklik göstermektedir. Zehirli olan örümcek çeşitleri de var zehirli olmayan örümceklerde vardır. Bunun tespiti için örümceğin yakından incelenip onun için en uygun ilaçlama yöntemini belirleyip sizi bu örümcek probleminden kurtarmalıyız.

Örümcek kontrolünün en etkili yöntemi , ilk etapta eve girmelerini engellemektir. Ev sahipleri, evinizin dışını herhangi bir küçük açıklık veya delik gibi alanları incelemeli ve tesisat borularının eve girdiği alanlara özellikle dikkat göstermelidir. Örümceklerin ve diğer böceklerin içeri girmesini önlemek için bu tür açıklıkları bir silikon veya köpük yöntemi ile kapatın. 

Örümceklerin odunlar arasında saklanmasını engellemek için evinizden en az 5 ila 10 metre uzağa istifleyin. Ahşabı taşırken eldiven takmak ve içeriye götürmeden önce dikkatlice incelemek iyi bir fikirdir.

Giysiler ve ayakkabılar yerde bırakılmamalı veya özellikle bodrumda, garajda veya diğer karanlık yerlerde saklanıyorsa giymeden önce çalkalanmalıdır. Çizme, ahşap, beton çatlakları, eldiven, eski karton kutu, bahçe kıyafetleri ve eldivenler gibi nadiren kullanılan öğeleri sıkıca kapatmalısınız ki içerisine yuva yapmamış olsunlar. Çok kullanmağınız eşyaları Plastik torbalarda veya kutularda saklamak iyi bir uygulamadır. Bu sayede örümcekler yuva yapmaz ve size zarar vermezler.

Örümcek kontrolü ve imhası, özellikle güneybatıda yaşayanlar için ev sahipleri için büyük bir endişe kaynağı olabilir. Kuzey Amerika’da yaklaşık 3.000 örümcek türü var, ancak iyi haber şu ki, güney ve batı Amerika Birleşik Devletleri’nde sadece iki tanesi kazara rahatsız edildiğinde ciddi zarara neden olabilir – kara dul örümceği ve kahverengi münzevi örümcek. Bu nedenle, bir istilayı ortadan kaldırmak için yalnızca iyi eğitilmiş örümcek imha edicileri işe almak özellikle önemlidir.

Örümcekler evinizi istila ediyorsa, bir örümcek kontrol uzmanıyla iletişime geçin . Örümcek imha ediciler evinizi inceleyebilecek, örümcek türlerini doğrulayabilecek ve uygun örümcek kontrolü için bir yol önerebilecekler.

mersin örümcek ilaçlama

Kahverengi Keşiş Örümcekler nedir?

Genellikle sırtında koyu kahverengi bir keman şekli ile tanımlanan kahverengi münzevi örümcek, ağırlıklı olarak akdeniz ve Güneydoğu bölgelerinde bulunur. Bu tür, odun yığınları, bodrum katları ve dolaplar gibi sıcak, kuru ve karanlık ortamlarda ikamet etmeyi tercih ettiği için “gizli” davranışlarıyla bilinir. Bu araknid ısırır, genellikle bir el veya ayak bir ayakkabıya veya bir giysi parçasına ya da kahverengi bir münzevi evini yaptığı tavan arasında veya bodrum katındaki bir kutuya ulaştığında, yanlışlıkla sıkışmış hissettiğinde. Isırıklarının gelişmesi üç veya daha fazla saat ve iyileşmesi yaklaşık üç hafta alabileceğinden, ısırılan kişiye göz kulak olmak önemlidir. Kahverengi münzevi zehir, özellikle çocuklarda, yaşlılarda veya önceden tıbbi sorunları olanlarda ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Kahverengi münzevi veya keman / keman örümceği ortak isimlerini renklendirmesinden ve münzevi alışkanlıklarından veya göğsünün üstündeki koyu keman / keman şeklindeki işaretten alır. Kahverengi münzevi örümcekler güney Avrupa’da, ılıman Afrika’da ve Kuzey, Orta ve Güney Amerika’da bulunur. Amerika Birleşik Devletleri’nde, kahverengi münzevi örümcekler ağırlıklı olarak Ortabatı ve Güneydoğu’da bulunur. Tanınan 11 türden altısı halk sağlığı açısından önemlidir.Kimlikİstila ve ÖnlemeEğitim

Örümcek özellikleri

Haşere İstatistikleri

Renk

Arkada karakteristik koyu kahverengi keman işareti ile açıktan koyu kahverengiye

Bacaklar

8

Şekil

Yuvarlak

Boyut

¼ – ½ inç uzunluğunda

Antenler

Hayır

Bölge

Tüm türkiye’de özellikle Akdeniz ve Güneydoğu bölgesinde

Keşiş Örümcekleri Neye Benziyor?

mersin örümcek ilaçlama
mersin örümcek ilaçlama

Yetişkin kahverengi münzevi örümcekler genellikle yaklaşık 1/4 ila 1/2 inç uzunluğundadır. Renkleri, tabandan koyu kahverengiye kadar değişir, genellikle sefalotoraksın sırtında veya tepesinde daha koyu keman şeklinde bir işaret bulunur. Kahverengi münzevi örümcekler, yarım daire şeklinde ikişer ikişer üç grup halinde düzenlenmiş altı göze sahiptir. Yavrular (olgunlaşmamışlar), daha küçük ve biraz daha solgun olmaları dışında yetişkinlere çok benzer.

Bir İstila Belirtileri

Kahverengi bir münzevi örümcek istilasının belirtileri, esas olarak birini tespit etmeyi veya evin içinde ve çevresinde ağları fark etmeyi içerir. Evinizde bir istila varsa, haşere sorununu incelemek ve tedavi etmek için lisanslı bir haşere uzmanıyla iletişime geçin.

Kahverengi Münzevi Örümceklerden Nasıl Kurtulunur?

Kahverengi münzevi örümcek kontrolünün en etkili yöntemi , ilk etapta eve girmelerini engellemektir. Ev sahipleri, evinizin dışını herhangi bir küçük açıklık veya delik için incelemeli ve tesisat borularının eve girdiği alanlara özel dikkat göstermelidir. Örümceklerin ve diğer böceklerin içeri girmesini önlemek için bu tür açıklıkları bir silikon kalafatla kapatın. 

Örümceklerin ormanda saklanmasını engellemek için evinizden en az yirmi metre ve yerden beş inç yukarı yakacak odun istifleyin. Ahşabı taşırken eldiven takmak ve iç mekana getirmeden önce dikkatlice incelemek iyi bir fikirdir.

Giysiler ve ayakkabılar yerde bırakılmamalı veya özellikle bodrumda, garajda veya diğer karanlık yerlerde saklanıyorsa giymeden önce çalkalanmalıdır. Botlar, beyzbol eldiveni, patenler, bahçe giysileri ve eldivenler gibi nadiren kullanılan öğeleri sıkıca kapatılmış plastik torbalarda veya kutularda saklamak iyi bir uygulamadır.

Ciddi kahverengi münzevi örümcek istilalarının kontrolü, lisanslı bir haşere kontrol uzmanına bırakılmalıdır.

 

Brown Recluse Örümcek Isırıkları

Kahverengi bir münzevi örümceğin ısırığı genellikle hissedilmez, ancak ani bir batma hissi ve ardından yoğun ağrı yaratabilir veya bu reaksiyon 6-8 saat gecikebilir. Genellikle küçük bir kabarcık belirir ve çevresindeki ısırık alanı şişer. Belirtiler arasında huzursuzluk, ateş ve uyku güçlüğü yer alır. Ölü doku sonraki 10-14 gün içinde yavaş yavaş kaybolur, açık ülser bırakır ve muhtemelen altta yatan kasları ve / veya kemiği açığa çıkarır. Bir antivenom geliştirilmiştir, ancak klinik olarak mevcut değildir. Isırılırsa hemen bir doktor çağırın veya acil servise gidin ve örümceği tanımlama amacıyla yanınıza alın. Tüm kahverengi münzevi ısırıkların ülser oluşumuna neden olmadığı ve diğer eklembacaklıların ısırıklarının insanlarda benzer reaksiyonlara neden olabileceği unutulmamalıdır.

mersin örümcek ilaçlama

Alışkanlıklar

Dişi kahverengi münzevi örümcekler, dış kaplaması gevşek bir şekilde dokunmuş, beyazımsı ipeksi bir yumurta kesesine 40-50 yumurta bırakırlar. Her kese 31-300 yumurta içerir. Yumurtalar 25-39 günde çatlar ve örümcekler çıkmadan önce kese içinde en az bir tane tüy döker. Gelişim süresi (yumurtadan yetişkine) ortalama 336 gündür.

Yetişme ortamı

İç mekanlarda, erkek kahverengi münzevi örümcekler ortalama 543 gün yaşar ve dişiler 628 gün yaşar, ancak 4-5 yıl nadir değildir. Dişi garaj, çatı katı ve bodrum gibi bozulmamış alanlarda düzensiz bir ağ örüyor. Ağ, avı yakalamak için değil, bir sığınak olarak kullanılır.

Dışarıda, kahverengi münzevi örümcekler tipik olarak kayaların, iç tüp yığınlarının, hizmet kutularının, ağaç yığınlarının, ağaç kabuğunun altında vb. Yerlerde bulunur. Bu örümcekler, sedir sarsma çatıları gibi yerlerde bulunmuştur.

Evin içinde, kahverengi münzevi örümcekler hemen hemen her türlü rahatsız edilmemiş alanda bulunabilir. Köşelerde, masa ve sandalyelerin altında veya süpürgelikler, kapılar ve pencere pervazlarında bulunanlar gibi çatlaklarda bulunmalarına rağmen, en yaygın olarak kutularda, kağıtlarda ve nadiren kullanılan kıyafetlerde ve ayakkabılarda bulunurlar. Dolaplar, yatak odaları, çatı katları, sürünme alanları ve bodrumlar gibi depolama alanları, kahverengi münzevi örümceklerin tercih ettiği yuvalama alanlarıdır. Ticari binalarda, kahverengi münzevi örümcekler ısı tünellerinde, kazan dairelerinde, çatı katlarında, bodrum katlarında, depolarda ve garajlarda bulunabilir.

Yiyeceklere gelince, kahverengi münzevi örümcekler hamamböceği ve cırcır böcekleri gibi canlı küçük avları tercih ederler. Avları büyükse, muhtemelen kendilerine zarar vermekten kaçınmak için ölmeyi tercih ederler. Avları öncelikle böceklerdir.

Kahverengi münzevi örümcekler genellikle genellikle kayaların, hizmet kutularının ve odun yığınlarının etrafında bulundukları yerlerde açık havada yaşarlar. İç mekanlarda, kahverengi mermiler, kutular içinde, kağıtlar arasında, nadiren kullanılan kıyafetlerde ve ayakkabılarda, mobilyaların altında veya pencere pervazlarının çatlaklarında olduğu gibi bozulmamış herhangi bir alanda bulunabilir. Klozetler, tavan araları, gezinme alanları ve bodrum katları en yaygın kahverengi münzevi örümcek saklanma noktalarıdır.

Tehdit

Hem erkek hem de dişi kahverengi münzevi örümcekler zehiri ısırıp enjekte edebilir. Zehirlerinin enjekte edilmesi nekroz veya ölü doku üretebilir ve bu da ülseratif bir yara türüne neden olabilir. İyileşme çok yavaştır ve genellikle birkaç hafta sürer ve yoğun skar dokusu ile sonuçlanır. Ağır vakalarda plastik cerrahi gerekebilir.

Uzun gövdeli kiler örümcekleri

mersin örümcek ilaçlama
mersin örümcek ilaçlama

Nelerdir  Kiler Örümcekler? 

Mahzen örümcekleri  , “araknidler ” olarak bilinen hayvan grubuna ait bir örümcek türüdür . Orada  hem uzun gövdeli yanı sıra kısa vücutludurlar  bodrum örümcekler . Adından da anlaşılacağı gibi  mahzen örümcekleri  , kiler ve bodrumlar gibi karanlık ve nemli yerlerde bulunur. Onlar edilir  ayrıca  bazen “olarak anılacaktır baba  uzun dolayı çok uzun, ince bacakların ayakları” . ABD ve Kanada’da bodrum örümcekler 20 hakkında türü bulunmaktadır.    Cellar Spider TanımlamaCellar Spider ÖnlemeCellar Spider Eğitimi

Cellar Spider Tanımlama

Haşere İstatistikleri

Renk

Soluk sarıdan açık kahverengiye veya griye

Bacaklar

8

Şekil

Küçük gövdeli uzun sıska bacaklar

Boyut

¼-3/8 ”(6-9 mm)

Antenler

Hayır

Bölge

ABD genelinde bulundu

Mahzen Örümcekleri Neye   Benziyor? 

Tüm  kiler  örümcekler  sahip  oval şekilli cisimlerin  , açık kahverengi bir ya da gri soluk sarımsı bir renk aralığı . Yetişkin dişi uzun gövdeli  mahzen örümceklerinin  vücut uzunluğu yaklaşık ¼-5/16 ”(7-8 mm) ve ön bacakları yaklaşık 1 ¾-1 15/16” (45-50 mm) uzunluğundadır. Yetişkin erkek uzun gövdeli mahzen örümceklerinin vücut uzunluğu yaklaşık ¼ ”(6 mm) ‘dir. Öte yandan, kısa gövdeli mahzen örümcekleri adından da anlaşılacağı gibi çok daha kısa gövdelere sahiptir. Yetişkin dişi kısa gövdeli mahzen örümceklerinin vücut uzunluğu yaklaşık 1/16 ”(2 mm) ve ön ayakları yaklaşık 5/16” (8.5 mm) uzunluğundadır. Yetişkin erkek kısa gövdeli  mahzen örümceklerinin  vücut uzunluğu yaklaşık 1/16 ”(1.6 mm) ve ön ayakları yaklaşık 3/8” (9.5 mm) uzunluğundadır.  

Tüm araknidler gibi  mahzen örümceklerinin  de sekiz bacağı vardır ; ancak  diğer örümceklere göre çok uzun ve incedir. Mahzen örümceklerinin ayrıca, her biri üçer ve ikisi arasında iki göz olmak üzere geniş aralıklı iki yan grup halinde düzenlenmiş sekiz gözü vardır. Genişlikten yaklaşık üç kat daha uzun silindirik bir karınları vardır.

Uzun gövdeli  bodrum örümcekler  vardır  ayrıca  görünüm olarak benzer  harvestmen – arachn olan kimlikleri ,  ama teknik spiders- değil verilen  onların  eşit derecede göze çarpar lengthier  bacaklar . Olarak  , örneğin ,  “baba uzun bacaklar” adı da harvestmen için de geçerlidir,  fakat , aksine, bu örümcek oval gövdeleri  renkli daha kırmızımsı  kiler örümcekler göre .     

Nasıl Önlemek için  Kiler Örümcekler

Uzun gövdeli mahzen örümceklerinin ilk etapta yapılara girmesini önlemek için  , silikon bazlı bir kalafatla evlerin ve binaların temellerinin etrafındaki çatlakları kapatın. Kat Malikleri ve işletme sahipleri sarı kullanmayı düşünmelisiniz  dış ışık için ampul i ng onlar gibi  kiler örümcekler ve diğer böceklerin sayısını azaltabilir  edilir  tipik olarak beyaz ışık kaynaklarına çekti. Ek  olarak bodrumlarda, kilerlerde ve gezinme alanlarında nem giderici kullanmayı düşünmek iyi bir uygulamadır çünkü mahzen örümcekleri  nem içinde gelişir  . Kat Malikleri gerektiğini  de  saklamak  en az yirmi ayak yakacak  evde   Örümcekleri ormanda saklanmaktan caydırmak için yükseltilmiş bir yapı üzerinde. Ahşabı  taşırken eldiven giydiğinizden emin olun ve herhangi bir ahşap  parçasını  iç mekana getirmeden önce dikkatlice inceleyin  .

İçeride, kıyafetlerin ve ayakkabıların yere yığılmasını önleyin ve giymeden önce sallayın. Ayrıca, nadiren kullanılan yiyeceklerin saklanmasında sıkıca kapatılmış plastik kutularını kullanarak düşünün  böyle bot, beyzbol eldiveni, paten gibi  vb  bodrum, garaj veya diğer karanlık olarak.  

Bir Haşere Kontrol Uzmanı Bulun

Gelişmiş Arama Uluslararası AramaBir Haşere Kontrol Uzmanı Bulmaya İlişkin İpuçları

Mahzen Örümceklerinden Nasıl Kurtulunur?  

mersin örümcek ilaçlama
mersin örümcek ilaçlama

Mahzen örümceklerinden nasıl kurtulacağınızı mı merak ediyorsunuz? Bir mahzen örümceği istilasından şüpheleniliyorsa,   yardım için lisanslı bir haşere kontrol uzmanına başvurun. Örümcek kontrolü,  evin veya binanın denetlenmesi, doğru tanımlama, önleme, temizlik ve mekanik önlemleri içeren çok adımlı bir süreçtir. 

 

Örümcekler Hakkında detaylar

Alışkanlıklar 

C ellar örümcekler evler, hangarlar, ambarlar ve ambarlar gibi bağıl nem  ve nemin daha yüksek  olduğu alanlarda gevşek, düzensiz ağlar oluşturur  . Bu yapıların içinde mahzen örümcek ağları genellikle karanlık ve nemli yerlerde bulunur, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla mahzenler, bodrum katları , gezinme alanları ve garajlardaki saçak, pencere ve tavanların köşeleri dahil  . Ticari binalarda mahzen  örümcekleri ,  açık bırakılan kapıların yakınındaki köşelerde ağ örmeye meyillidir.

Mahzen örümcekleri , tipik olarak diğer örümceklerden ve böceklerden oluşan avını beklerken ağlarında baş aşağı asılı kalmayı tercih ederler  . Rahatsız edildiğinde, bir mahzen örümceği tüm ağını sallamak için vücudunu tekrar tekrar sallayacaktır. Bu titreşimler , ağa yaklaşan böcekleri yakalamaya ve örümceğin bir sonraki yemeği haline gelmesine yardımcı olur  .  

Ağlarını tüketen ve sonra yenilerini yapan veya onları yeniden kullanmak için ağlarını temizleyen türlerin aksine, mahzen örümcekleri eskilerinin üzerine yeni ağlar katmaya devam edecekler. Sonuç olarak, ağlar biraz kısa bir süre içinde aşırı hacimde birikerek evde veya binada göze çarpan bir örümcek ağı görünümü oluşturabilir.

Dişi uzun gövdeli  mahzen örümcekleri  , yaşamları boyunca her biri 13-60 yumurta içeren üç yumurta kesesi  üretebilir  . Keseler,   şeffaf olan ince bir ipek katmanından yapılmıştır . Yumurta kümesi, keseye olgunlaşmamış bir böğürtlen görünümü verir. Dişiler daha sonra yumurta keselerini , diğer örümcek türleri gibi ağlarında bekletmek yerine, yumurtalar çatlayana kadar ağızlarında taşırlar  . Kısa gövdeli dişi mahzen örümcekleri, her biri çenelerinde taşıdıkları 10-27 yumurta içeren benzer bir yumurta kesesi üretirler. Ortaya çıkan  örümcekler  genellikle kısa bir süre annelerine yapışırlar. Örümceklerden önce beş tane  mol var tam olgunluğa ulaşmak – tam bir yıl süren bir süreç. Yetişkin uzun gövdeli mahzen örümcekleri genellikle yaklaşık iki yıl yaşarlar.  

mersin örümcek ilaçlama

Tehditler 

Uzun gövdeli c ellar örümcekler , muhtemelen daha  çok  , geniş ağlarının evlerde ve ticari binalarda göze batan bir şey olması nedeniyle rahatsız edici zararlılar olarak  kabul edilir . Tarihsel olarak, kiler örümcekler değildir  ısırık insanlar ve bilinen ,  theref cevheri ,  yapamaz pos e bir  h ağlık tehdit .

Kiler Örümcekler  Zehirli mi? 

Uzun gövdeli  mahzen örümceklerinin  zehirli olduğu kanıtlanmamıştır. Orada  bir olan  efsane  onların zehiri kısa dişlerini bu enjekte onları tutmak ölümcül biridir ve bu  ölümcül  insanlarda içine zehir. Ancak bu ifadenin doğruluğunu kanıtlayan bir araştırma yoktur  .  

Bu video da zehirli böcek türleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Gf5VAG_fM-I

Hemen Ara

0532 132 91 97 | 08:00 22:00

Email

sgsilaclama@gmail.com

Ofis

Çankaya Mah. 4728 Sk. No:9 Mersin