Mersin pire ilaçlama olarak hizmet veren firmamız Sağlık Bakanlığı Onaylı ilaçlar kullanarak sizlerin sağlığını korumakta ve pire problemini çözmektedir.

Firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir. Yetki belgemiz için tıklayabilirsiniz.

Pireler, herhangi bir sıcakkanlı vücudun kanıyla beslenen parazitlerdir. Kedi pireleri en yaygın evcil pirelerdir, ancak köpek pireleri, insan pireleri ve doğuya özgü fare pireleri de bulunabilir. Pireler uçmaz. Bunun yerine, güçlü bacaklarını geçen bir konağa atlamak için kullanırlar. Pirelerin kontrol edilmesi ve / veya yok edilmesi bir istilayı ortadan kaldırabilir.

Pire ısırıkları ağrılı, kaşıntılı kırmızı yumrulara neden olabilir. Pireler ayrıca nadir görülen bubonik vebanın en yaygın bulaştırıcısıdır. 

mersin pire ilaçlama

Pire Çeşitleri;

Kedi Piresi

mersin pire ilaçlama
mersin pire ilaçlama
 • Renk

Kahverengimsi siyahtan siyaha renklidir, ancak kanla dolu olduğunda kırmızımsı siyah görünebilir

 • Boyut

1/8 ”(2,5 mm) uzunluk

 • Bacaklar

6

 • Antenler

Evet

 • Şekil

Düz

 • Bölge

Tüm Dünyada

Kedi Pireleri Nasıl Görünür?

Yetişkin  kedi pire 1/8″ hakkında uzunluğunda olan . Vücutları edilir  yanal yassı  ve  renkte siyaha kahverengimsi siyah .  Kedi pire  olabilir  kan dolu kırmızımsı siyah görünür.  Kadın kedi pire  orantısız küçük kafaları var onlar iki kat daha uzun olduğu gibi, bunlar yüksek olduğu gibi. Cat pire yeniden  kanatsız ve var  edebilen arka olanlarla altı bacakları  onlara yardımcı  atlama büyük mesafeler. Kedi piresi yumurta 1/64 ile ilgili (0,5 mm) uzunluğundadır. bunlar oval ve beyazdır.  

İstila Belirtileri;

Yetişkinlik safhalarında görülmesi nispeten kolaydır ; bu nedenle , gerçek  pireleri  görmek  , bir istilanın en bariz işaretidir. Bir evcil hayvanın cildini aşırı derecede kaşımasını, yalamasını veya ısırmasını gözlemlemek, bir kedi pire istilasının başka bir işaretidir.

Kedi Pire Isırıkları Neye Benziyor?

Kedi pire ısırıkları  kaşıntılı, şişmiş kırmızı yumrulara neden olabilir . Eğer  bir kedi piresi sizi ısırırsa , etkilenen bölgeyi çizilmeye kaçınmaya çalışın. İlk yardım, yaban arısı sokmasına benzer. Bölgeyi sabun ve suyla temizleyin ve şişmeyi en aza indirmek için bir buz torbası kullanın. Bir  antihistamin ve hidrokortizon merhem  de verilebilir. Eğer acil tıbbi destek isteyin  kedi pire ısırığı  neden  böyle hırıltı ve nefes darlığı gibi bir alerjik reaksiyon belirtileri, görünür.  

Tehditler

Kedi pireleri   , hayvan konakçılarından çıkarılırsa insanları ısırır . Tükürükleri evcil hayvanlarda ciddi pire dermatite neden olabilir ve döküntülerinin insanlarda benzer alerjik reaksiyonlara neden olduğu bildirilmiştir.

Kedi pireleri , vebanın ve bakteriyel hastalık fare tifüsünün sıçanlara yayılmasında rol oynadı. Onlar  da tapeworms, özellikle aktarabilirsiniz  köpek tenya,  Dipylidium  canninum (Linnaeus) ve kemirgen tenya,  Himenolepis diminuta ( Rudolphi ). Bu tenyalar bazen insanları, özellikle de çok küçük çocukları istila eder. Köpek  tenya  zaman açık havada geçirmek istila kediler.    

Alışkanlıklar

Dişi kedi pireleri kan yemekten sonra 4-8 yumurta bırakır ve ömürleri boyunca 400-500 yavru üretebilirler. Yumurta veya arasında biriken  ana ‘ ler  tüyleri veya yuva veya yatak malzemeleri. Bir kedi veya köpeğin üzerine bırakılan yumurtaların düşmesi veya sallanması muhtemeldir. Bu nedenle, kedi pire yumurtaları genellikle evcil hayvanların uyuduğu veya her zamanki seyahat yolları da dahil olmak üzere sık sık yaşadığı çatlaklarda ve yarıklarda bulunur .  Kedi pire yumurtaları genellikle yaklaşık iki gün içinde çatlar.

mersin pire ilaçlama

Kedi pire larv bir e organik enkaz üzerinde ağız parçaları ve beslemeyi çiğneme var. Kedi pire larvaları ısırmazken kurutulmuş yetişkin dışkı kanıyla beslenirler. Geliştirmeyi tamamlamak için bu gereklidir. Larvaların çoğu   yumurtalarla benzer yerlerde bulunur ,  ancak özellikle hayatta kalmaları için gerekli olan nem oranı  yüksek bölgelerde bulunur  . Kedi pire larvaları koza döndürür ve 20 haftaya kadar içlerinde kalır. Pupa aşaması, koşullara bağlı olarak dört günden bir yıla kadar sürebilir. Birkaç faktör yetişkin kedi pirelerinin kozalardan çıkmasına neden olur. Bu faktörler, kozanın  kendisinin sıcaklık, titreşim ve mekanik çöküntüsündeki artışı içerir . Yetişkin  kedi pireleri  genellikle kozadan çıktıktan sonraki ikinci gün bir kan yemeği ararlar. Bununla birlikte, depolanmış vücut yağlarıyla birkaç ay kan yemeden yaşayabilirler.

Diğer birçok pire türünün aksine, yetişkin kedi pireleri tüm zamanlarını besledikleri, çiftleştikleri ve yumurtalarını bıraktıkları bir konukçuya harcayacaklardır. Koşullara bağlı olarak, yetişkinler genellikle sadece birkaç gün yaşarlar çünkü bir kedi veya köpek bakıldığında yerlerinden çıkarlar. Bir ev veya bina altı  ay kadar uzun bir süredir hayvanlardan ve insanlardan boş olsa bile pireler mevcut olabilir . Bu durum,  potansiyel olarak uzun pupa dönemi  nedeniyle ve pirelerin normal vakumlama yoluyla çıkarılmaması nedeniyle ortaya çıkabilir .

Köpek Piresi

mersin kaşınan köpek pire ilaçlama
mersin pire ilaçlama

Köpek Pireleri Nedir?

Pireler olan  ortak parazitler bu  besleme  kanıyla  sıcak kanlı BOD ler . Pireler,  rahatsız edici ısırıkları nedeniyle rahatsızlığa neden olur  , aynı zamanda  birçok hastalığı bulaştırabilirler  . Köpek pireleri  , evlerde bulunan pire türlerinden biridir . Köpek pireleri  ortak adlarını  en sevdikleri iki ev sahibinden biri olan köpeklerden alırken, diğer tavşan tavşanlardır. Köpek pire  Uni boyunca bulunur ted Devletleri ve geri kalanı  dünyada.  

 • Renk

Kahverengimsi siyahtan siyaha renklidir, ancak kanla dolu olduğunda kırmızımsı siyah görünebilir

 • Boyut

1/8 ”

 • Bacaklar

6

 • Antenler

Evet

 • Bölge

Tüm dünyada görünürler.

Köpek Pireleri Neye Benziyor?

Yetişkin  köpek pire  vardır  1/8″ hakkında  uzunluğunda (2.5 mm), yanal yassı ve kanatsız. Onların organıdır  siyaha kahverengimsi siyah  renkte  ama  görünebilir  kırmızımsı bl kan dolu ack.  Kedi pireleri benzer şekilde,  köpek pire  var orantısız olarak küçük kafalar ve arkadakiler büyük mesafeler atlama yeteneğine sahip altı bacak.

Olgun köpek piresi larvaları yaklaşık 1 / 8-1 / 4 ”(2.5-5.2 mm) uzunluğundadır. Beyazımsı, ince, gözsüz ve bacaksızdırlar.

Köpek Pire Isırıkları Neye Benziyor?

Köpek pire ısırığı olabilir  kaşıntılı genellikle darbe, kırmızı sebep  koltuk altı veya bulunduğu  yer  dirsek, diz, ayak bileği veya bir ortak böyle bir kat.

Evde Köpek Pirelerinden Nasıl Kurtulunur?

Evde pirelerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Ev sahipleri, bir pire tedavi programı geliştirmek için lisanslı bir haşere kontrol uzmanıyla ortaklık kurmalıdır  . Döşemeli tüm mobilyaların, zeminlerin ve halıların sık sık vakumlanması, pire popülasyonlarının giderilmesine ve yumurtlamalarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Evcil hayvan sahipleri, köpekleri dışarıda tasmalı tutarak, evcil hayvanları düzenli olarak yıkayarak ve tımar ederek, her yıl bir veteriner hekimi ziyaret ederek ve yönüne göre pire tedavilerini kullanarak aktif pire yönetimi uygulamalıdır.

Pireler genellikle kedi ve köpeklerden yayılan bir haşere türüdür. Zıplayarak hareket eden yapısı sayesinde yakalamak oldukça zorudur. Genellikle koltuk, halı, yatak, ve kullanılmayan alanlarda sıkça rastlanır. Pire ilaçlama uygulaması profesyonel olarak yapılması gereken bir durumdur. Aksi taktirde ne kadar zaman pire bulunduğu ortamda kalır ise o kadar çok yayılmaktadır.

mersin pire ilaçlama

Kedilerin doğum yapması sonrasında sıkça rastlandığı için mümkün mertebe bunu önlemeniz gerekmektedir. Pireler kan emiciler olduğundan sürekli bir kaşıntı hali oluşmakta ve vücudunuz da yaralar oluşmaktadır. Sürekli yaraları kaşımanız da bu yaraların daha da yayılmasına neden olur.

Pireler neye benzer;

mersin pire ilaçlama
mersin pire ilaçlama
mersin sgs kedi pire ilaçlama yaşam döngüsü
mersin pire ilaçlama
mersin pire ilaçlama
mersin pire ilaçlama
mersin pire ilaçlama
mersin pire ilaçlama
köpek pire yaşam döngüsü
mersin pire ilaçlama

Siz de en kısa zamanda pire problemini çözdürmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NOT: PİRE DURUMU YOĞUN OLAN ALANLARDA 1 (BİR) DEFA UYGULAMA ÇÖZÜM OLMAYABİLİR. İKİNCİ UYGULAMA GEREKEN DURUMLAR DA İSE 3 GÜN ARA İLE UYGULAMA YAPILMASI ŞARTTIR. AKSİ TAKTİRDE PİRE İLAÇLAMASI İŞE YARAMAZ.

mersin pire ilaçlama

Kaynakça: https://www.pestworld.org/pest-guide/fleas/dog-flea/

Hemen Ara

0532 132 91 97 | 08:00 22:00

Email

sgsilaclama@gmail.com

Ofis

Çankaya Mah. 4728 Sk. No:9 Mersin