Mersin tahtakurusu ilaçlama konusunda uzman kadromuz ile size Sağlık Bakanlığı Onaylı ilaçlar kullanarak en kısa zamanda sizi bu problemden kurtarıyoruz.

mersin tahta kurusu yatak böceği ilaçlama
mersin tahta kurusu yatak böceği ilaçlama

Yatak Böcekleri Nerede oluşur ?

Yatak böcekleri, isimlerini yatakta insan konukçularından beslenme alışkanlıklarından alır. Mükemmel otostopçulardır, kolayca taşınırlar ve birçok farklı konut türünde bulunurlar, bu da onları kontrol etmeyi zorlaştırır. Bu nedenle, yatak hatalarını nasıl tespit edeceğinizi öğrenmeniz çok önemlidir.

Yatak böcek istilası Amerikalıları rahatsız etmeye devam ediyor. Aslında, en son Sınır Tanımayan Böcekler anketimize göre, zararlı profesyonellerin yüzde 99,6’sı 2014 yılında yatak böcekleri için tedavi gördü. Yatak hatalarını nasıl tespit edeceğinizi biliyor musunuz? 

Aşağıdaki haşere profilimizi görüntüleyin:

 • Renk

Beslenmemiş yetişkinler maundur; tıkanmış yatak böcekleri kırmızı-kahverengidir. Periler neredeyse renksizdir.

 • Boyut

Yetişkinler 1/4 inç uzunluğundadır. Nimfler 1,3 mm ile 4-5 mm arasında değişir.

 • Bacaklar

6

 • Antenler

Evet

 • Şekil

Beslenmediğinde düz, geniş oval; beslendiğinde şişmiş ve uzamıştır.

 • Bölge

Tüm dünyada görünür.

 • Yatak Hataları Nasıl Belirlenir

Yatak böcek s olan n  oval şekli ve  sadece 3/16 yaklaşık büyüyecek th  bir inçin  uzunluğunda . Beslenmeden önce y  kahverengi ve düzdür. Bir fter beslenme,  yatak hataların  olması daha gel  kırmızı  renkli şişmiş ,  ve uzamış. Yatak böcek  var  6 bacakları  ve 2  anten .  D espite  azaltılmış “ kanat yastıkları ,”  yatak böcek kanatları yoktur ve uçamaz .    

Yetişkin  yatak böcekleri insan gözü  tarafından görülebilir ve özellikle şilte dikişlerinde ve kutu yaylarda gözle tespit edilebilir . Yatak böcek  perileri  zor olabilir  için  tespit ,  onlar  renkte boyut ve solgun içinde küçüktür.   

 • Yatak Böceği İstilasının Belirtileri

Tahta kurusu  en kolay olan  tanımlanmış  şilteler, döşeme veya duvarlarda küçük kırmızımsı-kahverengi dışkı lekeler tarafından.  Bu lekeler bulunursa,  bir istilaya işaret edebilir . Kollardaki ve bacaklardaki ısırıklar, aynı zamanda  tahtakurusu hastalığının  habercisidir. Bu  ısırıklar küçük  olabilse de şişip kaşınıyorsa farkedilirler. Bu ısırıklar görünmesi durumunda istilasının artık başlamış olabileceği anlamına gelir.  Bununla birlikte, ısırıklar tek başına başka bir yatak böcek kanıtı olmadan bir istilayı göstermez.   

Enfestasyonlar ayrıca tahtakurusu tüy dökümü derileri, yumurtaları ,  boş yumurta kabukları veya böceklerin kendilerinin görülmesiyle de belirlenebilir . Bunların tümü oldukça küçüktür, ancak yine de insan gözüyle görülebilir. Yatak böceği tüy dökümü derileri ve bunların  yumurta kabukları sırasıyla kalıplandıktan veya yumurta kabuğundan çıktıktan sonra soluk beyaz  görünür. 

mersin tahtakurusu ilaçlama

Tahta kurusundan Nasıl Kurtulunur?

Tahta kuruları son derece zor yaratıklardır, bu nedenle bir istilayla uğraşırken profesyonel yardım aranmalıdır . Yatak böcekleri, tedavisi çok zor bir zararlıdır. 

Yatak böceklerini önlemeye yönelik proaktif bir yaklaşım, evinizi, ailenizi ve hatta işinizi bir yatak böcek istilasından korumanın en iyi yöntemidir. Evinizdeki yatak böcek istilasını önlemenin en iyi yolu, oteller, apartmanlar veya yatakhaneler gibi insanların seyahat ettiği yerlerde dikkatli olmaktır. Otellerde kalırken, yatak böcekleri “bir yolculuğa çıkabilir” ve evinize yerleşebilir, böylece istilaya neden olabilir. Odanızda tahtakurusu olup olmadığını kontrol ettiğinizden ve bagajlarınızı mobilya raflarında ve yerden uzak tuttuğunuzdan emin olun. Ayrıca, kullanılmış mobilya ve yatakları alırken dikkatli olun. Tahtakuruları gidermek için, kullanılmış eşyaları yıkayabilir veya yüksek ateşte 10-20 saniye bir kurutucuya yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde, bir yatak böcek istilası olasılığı büyük ölçüde azalır.

Yatak Böcekleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde son 20 yılda yatak böcek istilası vakalarında büyük artışlarla birlikte büyüyen bir sorundur. Her ne kadar yatak böcek “eski dünya” haşere sorunu gibi görünebilir, bu ısırma zararlıları ABD sakinleri saldıran tam bir dönüş var. Son birkaç yılda yatak böcek istilalarında bir artış gördük. American Pest Control, Athens, GA’da oldukça etkili haşere ve yatak böcek kontrol hizmetleri sunmaktadır. ve çevresi.

Yatak böcekleri hemen hemen her sakini vurabilir ve önlenmesi çok zor olabilir, bu nedenle yatak böceklerini temizleme, tedavi ve bunları önleme ipuçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu ısıran zararlılarla ilgili öğrenme merkezi sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Yatağınızı bir yatak böcek istilasına karşı korumak için önleyici bir önlem olarak yatak böcek şilte kılıfları da sunuyoruz.

Yatak Böceği Tedavisi

American Pest Control’ün yatak böceklerini profesyonel temizleme süreci, yatak böceklerinin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamak için işlemden önce ve sonra hassas denetimler kullanan 8 haftalık bir programdır.

 • 1. Mersin SGS böcek ilaçlama, sorunlu alanları belirlemek için mülkte kapsamlı bir inceleme yapacaktır.
 • 2. Sorun belirlendikten sonra, teknisyen yatak böceklerini (tahtakurusu) evden yeterince yok etmek için benzersiz bir haşere temizleme planı oluşturacaktır.
 • 3. Çıkarma işlemi, özel ürünler ve yatak böcek şilte kılıfları ile muameleyi içerir.
 • 4. Tahtakurusu ilaçlamadan sonra teknisyen, yatak böceklerinin tamamen ortadan kaldırıldığından emin olmak için 8 haftaya kadar gerektiğinde yeniden ilaçlama uygulaması yapılacaktır.

Aşağıda ki resimlerde halk arasında tahta kurusu dediğimiz ama aslında yatak böceği olarak adlandırılan böcekler ile ilgili tüm detaylar mevcuttur.

tahtakurusu yatak böceği yaşam döngüsü
tahtakurusu yatak böceği yaşam döngüsü

Yukarıda ki resimde ise tahtakurusu (yatak böceği) dönüşümü mevcuttur. Yumurtadan en son erişkinlik haline kadar ki görsel mevcuttur.

mersin tarsus erdemli tahtakurusu yatak böceği ilaçlama
mersin tarsus erdemli tahtakurusu yatak böceği ilaçlama

Yukarıda ki resimde de göründüğü gibi genelde yatak ve koltuk kenar köşelerde konumlanırlar. Bunlarda sizin her oturup kalkmanızda size bulaşır ve kaşıntı yaparak vücudunuzda yaralar oluşturur.

mersin tahta kurusu ilaçlama
mersin tahta kurusu ilaçlama

Bir istiladan şüphelenirseniz veya keşfederseniz , sorunu çözmek için lisanslı bir uzmanla iletişime geçin .        

Biz Nasıl tahtakurusu ilaçlama uygulamsı yapıyoruz; 

Tahtakurusu ilaçlamasını genelde evdeki tüm koltuk yatak kenarlarına olacak şekilde uygulamayı yapıyoruz uygulama yapmadan önce tüm yatak koltuk ve benzeri yerlerin yıkanması temizlenmesi gerekiyor ki yapılan uygulama tam anlamıyla sonuç versin ikinci bir uygulama yöntemimiz ise ilaçlamayı genelde yatak köşeleri koltuk köşelerini yapıyoruz sonra koltuk yatak yıkama firmaları bu bölgeyi temizliyor ve tam anlamıyla tüm yumurta ve ölü böcek kalıntıları ortadan kalkmış oluyor sizde kesin çözüm istiyorsanız özellikle tahtakurusu ilaçlaması yapıldıktan sonra muhakkak koltuk yatak yıkama firmaları tarafından ilaçlama yapılan bölgeyi yıkayıp temizletirseniz hiçbir şekilde böcek kalıntısı kalmaz ve bu problemden en kısa şekilde kurtulmuş olursunuz. Koltuk yatak yıkama firması yerine isterseniz siz de ilk önce elektrik süpürgesi ile tahta kurusu ilaçlama yapılan alanları temizleyip ardından tüm yüzeyin silinmesi gerekmektedir.

mersin tahtakurusu ilaçlama

Kaynakça: https://www.pestworld.org/pest-guide/bed-bugs/bed-bugs/