Yemyeşil yeşilliklerle ve sebzelerle dolu muhteşem bir bahçeyi sadece çekirgelerin acımasızca saldırısına uğratmak için yetiştirdiniz. Tek bir bitki türüne odaklanan birçok bahçe zararlısının aksine, çekirgeler çok seçici değildir ve tüm sezon boyunca yetiştirdiğiniz bitkilerin çoğunu yok edebilir. Mersin çekirge ilaçlama

Bu kılavuzda, bahçenizi istila etmiş olsalar bile, çekirgeleri önlemenin, kontrol etmenin ve öldürmenin birçok farklı yolunu öğreneceksiniz.

En İyi Organik Çekirge Kontrol Ürünleri

 • Sarımsak Spreyi
 • Acı Biber Balmumu
 • Neem Yağı
 • Nolo Yem
 • Kaolin kili
 • Diyatomlu Sprey
 • Pestisit Sabunlar

Çekirgeler bahçenizi yok edebilir. Her gün ağırlıklarının yaklaşık% 50’sini yerler. Yaşam döngülerinin neresinde olurlarsa olsunlar, bahçenizdeki bitkilerin hem saplarını hem de yapraklarını çiğneyeceklerdir. Kontrol edilmezse, bu hasar şiddetli hale gelebilir ve tüm bahçenizi yapraksız, büyüyemez halde bırakabilir.

mersin çekirge ilaçlama

Çekirge Faktörü : Son rakamlar, Amerika’nın batı eyaletlerinde çekirgelerin mevcut toplam bitki materyalinin 1 / 4’ünü yediğini gösteriyor.

Yetişkinler (1-2 inç uzunluğunda), belirgin çeneleri, tam gelişmiş kanatları ve kısa antenleri olan kahverengi ila kırmızımsı sarı veya yeşil renktedir. Arka bacakları büyütülmüştür ve büyük mesafeler atlayabilirler. Olgunlaşmamış aşamalar veya nimfler, görünüşte yetişkinlere benzer, ancak daha küçüktür ve kanat yerine kanat tomurcukları vardır.

Not: USDA’ya göre, avlu başına on yetişkin mera için ekonomik olarak zarar veriyor. Daha küçük sayılar, mahsul türüne ve yaşına bağlı olarak tarlalara veya bahçelere zarar verebilir. Klasik bir çalışma, 10 dönüm mera üzerinde yard kare başına 6-7 yetişkinin bir inek kadar yediğini gösterdi.

Çekirgelerin Yaşam Döngüsü

Bir çekirgenin yaşam döngüsü
mersin çekirge ilaçlama yaşam döngüsü

Tüm çekirge türleri bahçeniz için kötü değildir, ancak hepsinin benzer bir gelişim döngüsü vardır. Yaşam döngülerinin nasıl işlediğini öğrenmek, çekirgeleri bahçenizi yok etmeden önce öldürmenin birinci adımıdır.

Çekirgeler toprağa bakla içinde gömülü olarak yazın sonunda yumurtalarını bırakırlar. Bu yumurtalar kışın toprakta yatar, diyapoza girer ve ilkbaharın başlarında yumurtadan çıkar.

Çekirge perileri yumurtadan çıkar çıkmaz hemen yumurtadan çıktıkları alandaki bitki maddelerini tüketmeye başlarlar. Büyüdükçe yiyecek tedarikini tüketmeye ve yeni alanlara taşınmaya başlarlar.

Çekirgelerin yetişkinlik dönemine ulaşması yaklaşık 1,5-2 ay sürer. Ama bir kez yaptıklarında, kışın öldürülene kadar bahçenizdeki bitkileri çiğnemeye devam ederler.

Çekirgeler için Ortak Habitatlar

Çekirgeler dünyanın her yerinde bulunur – aslında onlardan rahatsız olmayan tek kıta Antarktika’dır. Onları birçok farklı manzara türünde bulabilirken, sıcak, kuru iklimleri ve alçak çimen ve bitkilerin bulunduğu alanları tercih ederler. Bu, onları tarlalarda, çöllerde, çayırlarda, çayırlarda ve dağlarda bulmanızın muhtemel olduğu anlamına gelir. Ve elbette bahçeniz.

Çekirgeler Ne Yiyor?

Çekirgeler bitkileri yerler, ancak çoğu çimen veya geniş yapraklı bitkiler üzerinde uzmanlaşmıştır. Zararlı türleri ise çok çeşitli bitkilerle beslenir ve kolayca çimlerden geniş yapraklılara geçerler. Nimfler olarak, çekirgeler toplanma ve yumurtlama alanlarının yakınında kalma eğilimindedir. Yeterli yiyecek ve barınak olduğu sürece orada kalacaklar, yiyecek bittiğinde hareket edecekler. Olgunlaşmamış çekirgeler kanatları olmadığı için çok uzağa hareket edemezler, ancak kanatlı yetişkinler yeni besin kaynakları bulmak için kilometrelerce uçabilirler.

Aç çekirgeler bahçeleri sever çünkü optimum nem ve mükemmel bitki yetiştirme koşullarına sahiptirler. Bu onlara, ulaşmak için fazla enerji harcamak zorunda olmadıkları bol miktarda gıda kaynağı sağlar.

mersin çekirge ilaçlama

mersin çekirge ilaçlama

Çekirgelerden Nasıl Kurtulunur?

Çekirgelerden kurtulmanın birçok farklı yöntemi olsa da, hepsi üç farklı kategoriye ayrılabilir:

 • Çevresel
 • Organik Uygulamalar
 • Hayvan kontrolü

Aşağıda bulacağınız listeden yalnızca bir yöntemi seçmek cazip gelebilir, ancak çekirge kontrolüne entegre bir yaklaşım oluşturmak için birkaç farklı yöntemi karıştırarak daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

Bu şekilde, bir yöntem% 100 etkili değilse, diğer teknikler geri kalanını alabilir.

Hadi içine girelim!

Çevresel Çekirge Kontrolü

Çekirgelere karşı ilk savunma hattı, ya onlar için çekici olmayan bir bahçe ortamı yaratmak ya da bahçenizden uzakta çekici bir ortam yaratmaktır.

Bitki Çiçekleri

Yapabileceğiniz ilk şeylerden biri, çekirgelerin sevmediği çiçekleri dikmektir. Bunları bahçe düzeninize karıştırmak, çekirgeleri çiğnemelerini istemediğiniz bitkilerden uzak tutacaktır:

 • Karanfil
 • Leylak
 • Hor çiçeği
 • Krep mersin
 • Tüylü saplı gül
 • Mine Çiçeği
 • Salvia
 • adaçayı
 • Lantana
 • Ardıç
 • Artemisia
 • Yasemin

Yetiştirilecek Sebzeler

Daha da iyisi, çekirgelerin yemeyi sevmediği sebzeleri ekmeyi deneyin! Bahçemde kullandığım birkaç tane var ve çok iyi çalıştılar: kabak, domates ve bezelye.

Neyse ki, bunlar çekirgeleri kovmaktan başka kullanmadığım ‘tuhaf’ sebzeler değil. TÜM zaman kabak, bezelye ve domates yerim, bu yüzden bu sinir bozucu böcekleri püskürtmek için daha da fazla ekim yapmak bahçem için bir yük değil!

mersin çekirge ilaçlama

Arazinizin Eteklerine Uzun Otlar Ekleyin

Seçim yapılırsa, çekirgeler ziyafet çekmeyi ve uzun otlarda saklanmayı tercih eder. Alanınız varsa, yaz sona ererken bahçenizin etrafına çim ekleyin. Onu herhangi bir çekirgeye karşı bir çit olarak kullanabilir ve onlara değerli bahçenizden daha iyi bir yaşam alanı sağlayabilirsiniz.

Bahçenizi etkili bir şekilde ayıkladığınız sürece, çekirgeler bahçenize değil çimenlere yerleşmelidir.

Bahçenizde çekirge yoksa ve bu şekilde kalmasını istiyorsanız, bitkilerinizi korumanın harika bir yolu yüzer sıra örtü veya kumaş bir bariyer kullanmaktır. Kazıklar düzgün çalışsa da, kumaş çemberlerle yukarı kaldırılmalıdır.

Ne yaparsan yap, bitkilerin yüzen sıra örtüsüne dokunmadığından emin ol, çünkü çekirgeler onlara kumaşın dışından saldırabilir.

Harvest-Guard  , iyi incelenmiş ve bu tekniği kullanmaya karar verirseniz işi tamamlayacak 5 × 50 ′ ve 5 × 25 ′ sıralı bir örtü kumaşına sahiptir.

İlkbaharda Rototill

İlkbaharın başlarında toprağınızı roto-işleyerek çekirgenin yaşam döngüsünden yararlanabilirsiniz. Yaz sonunda yumurta bıraktıklarını, kışın uykuda olduklarını ve ilkbaharda yumurtadan çıktıklarını biliyoruz. Bu, erken bir ilkbahar rototillinin yumurta kapsüllerini yok edebileceği ve bu sinir bozucu yeşil huninin yaşam döngüsünü bozabileceği anlamına gelir.

mersin çekirge ilaçlama

Organik Çekirge Kontrolü

Bahçenize başka bir çekirge önleme aracı eklemek istiyorsanız, organik çekirge spreylerini ve yemlerini düşünün. Aşağıdakilerden bazıları ev yapımı olabilir ve diğerleri bahçe mağazanızdan veya çevrimiçi olarak satın alınmalıdır.

Sarımsak Spreyi

Sarımsak spreyinin çekirgelerle oldukça iyi başa çıktığı gösterilmiştir. Sarımsak kokusunu veya tadını gerçekten sevmezler, bu nedenle bitkilerinizi sarımsak spreyiyle kaplamak, onları çekirgenin aç iştahından korumanın harika bir yoludur.

Oldukça konsantre bir versiyon kullanın, böylece onu seyreltebilir ve basınçlı bir sprey şişesiyle geniş bir alana püskürtebilirsiniz . Eğer mümkün olmakla birlikte kendi sarımsak spreyi yapmak vardır Kaynak geçerli fantastik ticari sarımsak spreyler kendim yapmak yerine Kendi bahçemde kullandıkları.

Acı Biber Balmumu

Neptün Hasat HPI132 Acı Biber Balmumu Böcek Kovucu, 1-Quart

 • Sonunda gerçekten doğal bir böcek ilacı var …
 • Üç haftaya kadar sürer
 • Normal yağmurlar veya sulama onu yıkayamaz

Acı biber balmumu spreyi, çekirge gibi yumuşak gövdeli böcekler için iğrenç bir tat olarak çalışan başka bir uygulamadır. Bu konsantre spreydeki ana bileşen olan kırmızı biberin tadına dayanamıyorlar. Bahçenizin yapraklarına, özellikle çekirge saldırısına daha yatkın bitkilerde uygulamak, çekirgeleri kovmak için uzun bir yol kat etmelidir.

Neem Yağı

Neem yağı, hem mantar ilacı hem de böcek ilacı olarak kullanılan popüler bir organik uygulamadır . Bazı bahçıvanlar çekirge kontrolü için neem yağı ile başarılı olurken, diğerleri başka yöntemleri kullanmayı tercih ettiklerini bildirmiştir. Her iki durumda da, hem çekirgeleri ittiği hem de yumurtlama sürecini engellediği görülmüştür. Bu onların yaşam döngüsünü bozar ve ideal olarak önümüzdeki baharda onlarla uğraşmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Avustralya’daki Neem ağacından elde edilen Neem yağı kovucu olarak kullanılabilir. Birkaç farklı şekilde çalışır. Bu bir kovucu, bir beslenme inhibitörüdür, yumurtlamayı engeller ve büyümeyi geciktirir.

Nolo Yem

NOLO Bait – Grashopper & Cricket Control (1 lb Çanta)

 • Biyolojik Çekirge kontrolü

Nolo yem, çoğu çekirge türü olan Nosema Locustae’yi etkileyen bir hastalıktan yararlanan bir üründür. Bu, gelişim döngülerinin her aşamasında çekirgeleri enfekte edecek ve yok edecek tek hücreli bir organizmadır. Diğer bazı cırcır böceklerini etkilemelerine rağmen, türler arası hasar düşüktür.

Nolo yem kullanırken, uygulamanızı doğru şekilde zamanlamanız gerekir. Çekirgelere yumurtadan çıktıktan sonra ulaşamazsanız ve nimf olursanız, tedavinin etkinliği azalacaktır.

Yaklaşık 0.25 ″ uzunluğunda olduklarında, nolo yemi uygulayın. Bunu tüketen çekirgelerin kanları zehirlenerek ölüme neden olur. İşin ilginçleştiği nokta şu: Kalan çekirgeler ölüleri yiyecek ve onlara da enfekte olmalarına neden olacaktır.

Bu enfeksiyon mekanizması, hiçbir yemlemenin birden fazla yaşam döngüsü boyunca çekirge istilasına saldıramayacağı anlamına gelir, çünkü hastalığın yayılmasını sağlamak için gereken tek şey 1 enfekte haznedir. Yeterince çekirge bulaştırdığınızdan emin olmak için bunu geniş alanlarda kullanın. onları tamamen yok etmek için hastalık.

mersin çekirge ilaçlama

Kaolin kili

Kaolin Kili 1 Pound

 • Doğu ve Batı Kaolin Kili kullanılan kozmetik bir kildir …
 • Bu kil normal, kuru ve hassas yüzeylerde kullanılabilir …
 • Aynı zamanda çok yumuşak bir kildir ve …

Kaolin kili, sizin için yararlı olabilecek daha yeni bir çekirge önleme türüdür. Su ve sabunla karıştırılıp bahçenizdeki yaprak yüzeylerine püskürtülen toz bir kildir. Bu, bir filmin yaprak yüzeyini kaplayarak çekirgeleri itmesine neden olur.

Pek çok insan, bahçelerini daha çirkin gösterdiği için kaolin kilini çirkin buluyor, ancak bazı insanlar önleme tedbirlerini seviyor. Dikkate alınması gereken bir diğer husus da, kaolin kili kullanıyorsanız, yaprak kaplaması olduğu için yeşilliklerinizi ve hasadınızı daha iyi yıkamanız gerektiğidir.

Diyatomlu Spreyi

Diyatomlu toprak, birçok farklı nedenden dolayı popüler bir bahçe katkı maddesidir, ancak en önemlisi, bahçede istemediğiniz zararlıları nasıl etkilediğinden dolayıdır. Fosilleşmiş yosun kabuklarından oluşur. Çekirge gibi yumuşak gövdeli bir böceğe temas ettiğinde, vücutlarını etkin bir şekilde kurutarak ölmelerine neden olur.

Bu ürünü kullanacaksanız göz ve ağız korumasına sahip olduğunuzdan emin olun çünkü bunu solumak veya gözünüze almak istemezsiniz. Ya mahsullerin üzerine ya da çekirge istilasına uğramış alanlarda tozunu alabilir ya da suyla karıştırıp uygulamak için bir püskürtücü kullanabilirsiniz. Su buharlaştığında tekrar etkili olacak ve bitkilerinizin üzerinde bir diyatomlu toprak tabakası bırakacaktır.

Pestisit Sabunlar

Çekirgeleri kolaylıkla yok edebilecek organik böcek ilacı sabunları satın alabilirsiniz. Temas halinde çekirgenin gövdesini hemen çözen yağ asitleri içerirler. Bu onların su kaybetmesine ve susuz kalmasına neden olur. Kısa süre sonra ölüm gelir. Yine de bu ürünleri kullanırken dikkatli olmalısınız ve bitkileriniz üzerinde aynı etkiyi yaratmayacaklarından emin olmalısınız! Yapmak isteyeceğiniz son şey, çekirge kontrolü için püskürtmek ve bitkilerinizi de öldürmektir.

Un Tozu

Bazı bahçıvanlar gerçekten ev yapımı oldular ve bahçelerine un tozu sürmenin çekirge popülasyonları üzerinde etkisi olduğunu bildirdi, ancak bu şimdiye kadar listelediğim her biri arasında en az araştırılmış seçenek. Bu teknikle ilgili herhangi bir deneyiminiz varsa, lütfen yorumlarda bana bildirin!

mersin çekirge ilaçlama
mersin çekirge ilaçlama

mersin çekirge ilaçlama

Yararlı Hayvanlar

Bahçede hayvan bulundurma lüksüne sahipseniz, onları böcek kontrolü olarak da kullanabilirsiniz! İşte çekirge için doğal avcı olan iki tür hayvan.

Tavuklar ve Gine Tavukları

Tavuklar, gine tavukları ve hatta ördekler bile çekirgeleri yemeye bayılır. Marketlerin size inandığının aksine, tavuklar böcek yemeyi severler ve otobur değil, hepçildirler.

Dolayısıyla, bu kuşlardan bazılarını bahçeye eklemek, dengeli bir besin profiline sahip taze yumurta almanın ve böcek probleminizi kontrol etmenin harika bir yoludur! Tek sorun, tavukların dikkatli değilseniz bahçenize de saldırabilmesidir, bu yüzden böcek avına çıkmadıklarında onları kestirdiğinizden emin olun!

Kuş

Yabani kuşlar da zaman zaman bir huniyi çiğnemekten hoşlanırlar. Yaz aylarında, bu kuşları çekirge aramak için bahçenize sık sık teşvik edip edemeyeceğinizi görün. Bunu yapmanın en iyi yolu, bahçeyi incelerken oturmaları için direkler, kafesler ve diğer dikey yapılar eklemektir.

mersin çekirge ilaçlama

Çekirgeler hakkında sıkça sorulan sorular

S. Çekirge ve çekirge arasındaki fark nedir?

C. Pek çok bahçıvan, çekirge ve çekirgelerin aynı böcek olduğunu düşünür. Tüm çekirgeler çekirgedir, ancak tüm çekirgeler çekirge değildir. Bu, tüm karelerin dikdörtgen olduğu gibidir, ancak tüm dikdörtgenler kare değildir.

S. Öyleyse bir çekirgeyi bir çekirgeden ayıran nedir?

A. En büyük fark, davranış kalıplarıdır. Çekirgeler aynı yerde çok sayıda olduğunda birlikte uçar ve sürü halinde bulunurken, çekirgeler bu kaynaşma davranışını göstermezler.

S. Çekirgeler çileklerimi mahvediyor! Yardım Edin!?

C. Bu yeşil huniler çileklerinizi yerken, özellikle ilaçlama yapıyorsanız, kontrol için güvenli yöntemler kullandığınızdan emin olun. Unutma, meyveleri yiyorsun!

Birçok ticari çilek çiftçisi, yukarıda bahsettiğim sarımsak spreyi veya acı biber balmumu spreyi ile iyi sonuçlar elde ediyor. Çekirgelerin aslında meyveleri yemeyeceği doğru olsa da, yaprakları yok edebilirler, bu da çilek bitkilerinizin verimini ciddi şekilde engeller.

Mersin çekirge ilaçlama hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

mersin çekirge ilaçlama
mersin çekirge ilaçlama